نشریه «تحقیقات کتابداری و اطلاع‌رسانی دانشگاهی» دانشگاه تهران یک نشریه با شیوۀ داوری دو سو ناشناس به صورت فصلنامه و به طور دسترسی آزاد است که در حوزۀ علم اطلاعات و دانش‌شناسی با تمرکز بر مسائل کتابخانه‌های دانشگاهی در ایران و جهان منتشر می‌شود. این نشریه به منظور فراهم نمودن محیط فکری و  فضایی علمی  برای پژوهشگران ایرانی با تمرکز بر مباحث علم اطلاعات و دانش‌شناسی (کتابداری و اطلاع‌رسانی) پایه‌گذاری شده است. این نشریه در پاسخ به پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزۀ علم اطلاعات و دانش‌شناسی انتشار یافته و هدف آن انتشار مقالات پژوهشی و مروری، با کیفیت بالاست که یافته‌های مرتبط با موضوعات مهم علم اطلاعات و دانش‌شناسی را گزارش می‌دهند. مطالب ارائه شده به مجله باید تحقیقات اصیل و ناب باشد و قبلاً جایی منتشر نشده باشد و نباید برای چاپ در اختیار نشریات دیگر قرار گرفته باشد. 

******************************************************

عنوان نشریه: تحقیقات کتابداری و اطلاع‌رسانی دانشگاهی

صاحب امتیاز: دانشگاه تهران

ناشر: دانشگاه تهران با همکاری کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران

 عنوان انگلیسی نشریه: Academic Librarianship and Information Research

گروه علمی (موضوعی): علوم انسانی

زیر گروه: علم اطلاعات و دانش‌شناسی

درجه علمی: علمی-پژوهشی

تاریخ آغاز اعتبار:  01 / 10 / 1389

مدیر مسئول: دکتر فاطمه ثقفی
سردبیر: دکتر علیرضا نوروزی

نوع داوری: دو سو ناشناس، گمنام و محرمانه

میانگین بازه زمانی بررسی اولیه مقالات دریافتی: حدود 10 روز
میانگین بازه زمانی فرایند داوری پذیرش مقالات: 3 تا 4 ماه، حداقل دو داور  

درصد پذیرش مقالات: 20 درصد

فاصله انتشار: فصلنامه

زبان نشریه:  فارسی (چکیده و منابع به انگلیسی و فارسی)                   

نوع انتشار:  الکترونیکی 

نوع دسترسی: رایگان (تمام متن)

شاپا چاپـــــی: 2783462X

شاپا الکترونیکی: 27834638 

شیوه استناددهی: APA

تلفن:   61112930| زمان تماس مجله: ساعت 12-9  صبح 

رایانامه مجله: Jlib@ut.ac.ir

آدرس اینترنتی: https://jlib.ut.ac.ir

هزینه پذیرش نهایی و انتشار:  دارد (بعد از پذیرش نهایی مقاله، مبلغ 400 هزار تومان)

هزینه چاپ مقاله در نشریه: پس از  پذیرش و تأیید نهایی مقاله، نویسنده باید مبلغ  1000000 ریال (معادل یکصد هزار تومان) جهت هزینه‌های داوری و مبلغ 3000000 ریال (معادل سیصد هزار تومان) جهت هزینه­‌های چاپ در مجموع مبلغ 4000000 ریال (چهارصد هزار تومان) از طریق حواله ساتنا به شماره شبا 830100004001070103006825 IR با شناسه واریز 383070174140120000000003700202  به نام کتابخانه مرکزی- درآمد مجلات و نشریات، درآمدهای اختصاصی دانشگاه  نزد بانک مرکزی واریز گردد؛ و در سامانه مجله بارگذاری نماید. درج شناسه واریز الزامی است در غیر این صورت وجه عودت داده می‌شود.

حق‌مؤلف (کپی‌رایت) مقالات: نشریه تابع قوانین بین‌المللی حق نشر همگانی کرییتیو کامنز است. حق‌مؤلف مقالات از آن نویسندگان است و نویسندگان مالک و صاحب حق‌مؤلف اثر خود هستند.  کمیته بین‌المللی اخلاق نشر (کوپ): نشریه «تحقیقات کتابداری و اطلاع‌رسانی دانشگاهی» با احترام به قوانین اخلاق نشر، تابع راهنماها، اصول و قوانین کمیتۀ اخلاق در انتشار (COPE) است و از آیین‌نامۀ اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در آثار علمی پیروی می‌کند.

سیاست مبارزه با سرقت ادبی و همانندجویی: بر اساس قرارداد با شرکت سیناوب تمامی مقالات ارسالی به نشریه تحقیقات کتابداری و اطلاع‌رسانی دانشگاهی قبل از ورود به فرایند داوری از طریق نرم‌افزارهای مشابهت‌یاب، همتایاب و سمیم‌نور بررسی خواهند شد.

   duplichecker      همیاب             

******************************************************

نکات قابل توجه نویسندگاننشریه بعد از داوری و برای چاپ مقاله، هزینه دریافت خواهد کرد؛ اما  بازنشر اطلاعات در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است. با توجه به درخواست کمیسیون نشریات علمی کشور، ثبت و نمایش شناسه رایگان ORCID و استفاده از رایانامه دانشگاهی یا سازمانی برای نویسندگان مقالات الزامی است. بنابراین، از نویسندگان محترم درخواست می‌شود قبل از ارسال مقاله به نشریه نسبت به اخذ کد شناسه پژوهشگرORCID و رایانامه دانشگاهی/سازمانی اقدام نمایند.

نویسنده مسئول مکاتبات: نویسنده مسئول مقاله بایستی حتماً عضو هیئت علمی یک دانشگاه، مرکز یا پژوهشگاه باشد و مقاله حتماً توسط وی به مجله ارسال شود، و یا نامه تأییدیه مکتوب وی و فرم‌های ذیل همراه مقاله ارسال شود.

فایل‌ها و فرم‌های لازم: چهار فایل ضروری که باید از طریق سامانۀ دریافت مقاله‌ها ارسال شوند: ۱. فایل اصلی مقاله (بدون نام نویسندگان و با رعایت راهنمای نویسندگان)، ۲. فایل مشخصات نویسندگان؛ ۳. فرم تعهدنامه (باید شامل عنوان مقاله و نام و نام خانوادگی تمام نویسندگان باشد و به امضای همه نویسندگان رسیده باشد)؛ و ۴. فرم تضاد منافع (باید توسط نویسنده مسئول امضاء و به همراه فایل مقاله بارگذاری شود).

قالب مقالات نشریه: نسخه نهایی مقاله بعد از طی کردن مراحل داوری و پذیرش مقاله بایستی در قالب/تمپلت نشریه ارسال شود. در غیر این صورت ترتیب اثر داده نخواهد شد.

   

 
 

   

شماره جاری: دوره 57، شماره 2، تیر 1402 

شناسنامه نشریه

صاحب امتیاز

مدیر مسئول سردبیر دبیر تخصصی
دوره انتشار
فصلنامه
شاپا الکترونیکی

بانک ها و نمایه نامه ها

ابر واژگان